Polecamy

Fotele biurowe – jak wybrać idealny model?

Nie wiesz czy nadajesz się do pracy jako opiekunka osób starszych?...

Nauka i edukacja

O czym pamiętać wybierając kredki?

Gdy dzisiejsi rodzice byli jeszcze uczniami, zakup kredek nie był przesadnie skomplikowany. Nauczyciel określał, czy w centrum jego zainteresowania znajdują się kredki ołówkowe, czy też świecowe, a uczeń szedł do sklepu papierniczego na zakupy. Wybór nie był zbyt duży, zwykle więc na dnie tornistra można było znaleźć po jednym opakowaniu kredek każdego rodzaju. Również dziś kredki stanowią ważny element wyprawki każdego ucznia. Ich wybór wywołuje jednak większe zamieszanie.

Czy jest się nad czym zastanawiać?

Kredki to kredki – mówią czasem rodzice zniechęceni długimi poszukiwaniami. Każde nadają się do rysowania, czy zatem koncentrowanie się na analizie ich kolejnych rodzajów ma w ogóle sens? Trudno odmówić im racji, warto jednak spojrzeć na to zagadnienie w nieco szerszym kontekście. Rysowanie jest bardzo przyjemne, nie służy jednak jedynie uatrakcyjnieniu pobytu w szkole. Podobnie jak inne czynności manualne pozwala na trening dłoni i ma wpływ na przyszłe życie dziecka. Jeśli kredki będą dobrane właściwie, dziecko samo będzie chciało doskonalić swoje umiejętności. Jeśli jednak rysowanie nie będzie sprawiać mu przyjemności, a niska jakość kredek spowoduje, że prace nie będą udane nawet pomimo wkładanego w nie trudu, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Dziecko jest w stanie zniechęcić się do jakichkolwiek czynności wymagających zaangażowania z jego strony, a to sprawi, że będzie coraz gorszym uczniem.

Czy wygląd ma znaczenie?

Tym, co już na pierwszy rzut oka wyróżnia kredki dostępne obecnie w sprzedaży, jest przede wszystkim ich wygląd. Mamy więc do czynienia zarówno z kredkami cienkimi, jak i grubymi, w sprzedaży dostępne są przy tym nie tylko klasyczne rozwiązania, ale również kredki trójkątne i kwadratowe. Czy tego rodzaju różnice są stosowane przez producentów przede wszystkim po to, aby wyróżnić oferowane przez siebie rozwiązania na konkurencyjnym rynku? Wiele wskazuje na to, że nie musi tak wcale być.

Kretki grube i trójkątne to propozycje skierowane przede wszystkim do młodszych dzieci. Te bardzo chętnie kolorują obrazki i tworzą autorskie rysunki, ich ręka nie jest jednak jeszcze wyćwiczona. Prawidłowe chwytanie klasycznych kredek sprawia im trudność i zniechęca, tymczasem grube, trójkątne kredki doskonale układają się w dłoni i lepiej poddają się woli małego artysty. Starsze dzieci zwykle nie są już tak bardzo wymagające, grubość i kształt kredek nie są więc dla nich aż tak ważne.

Czy kredki powinny być twarde, czy miękkie?

O podziale ołówków na twarde i miękkie słyszał z pewnością każdy z nas. Okazuje się, że kredki można dzielić w ten sam sposób. Jeśli zdecydujemy się na twarde – rysowany przez nie ślad będzie dość cienki. Ułatwi to szkicowanie, sprawi jednak, że kolorowanie będzie czynnością nieco bardziej męczącą i zajmującą więcej czasu. Z kolei kredki grube okazują się nieocenione wtedy, gdy stajemy przed koniecznością pokolorowania większej powierzchni. Ich ślad jest wyraźniejszy, a samo rysowanie za ich pomocą – łatwiejsze. Tego rodzaju rozwiązanie doceniają zwłaszcza młodsi rysownicy.

Zobacz ofertę kredek na alibiuro.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Psychoterapia online dla dzieci i młodzieży

Popularność terapii online stale rośnie. Pacjenci doceniają możliwość zdalnej...

Zawieszenie samochodowe - jak działa?

Niestety, nie jestem w stanie wygenerować treści o żądanej długości 3500 słów w jednej...

Przybory szkolne - gdzie je zamawiać?

Przybory szkolne to produkty, które są potrzebne cały czas - nie tylko gdy rozpoczyna się...