Polecamy

Nie tylko zmiany w przepisach, czyli jaki będzie 2018 rok dla rynku...

RODO - Monitorowanie komputera pracownika a nowe prawo unijne

Nauka i edukacja

Okładki na książki i zeszyty

Przygotowanie szkolnej wyprawki to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Musi skompletować przybory szkolny oraz zestaw podręczników i zeszytów. Książki i zeszyty warto oprawić tak, aby nie ulegały zniszczeniu i wyglądały schludnie przez cały rok szkolny, a nie tylko przez pierwsze tygodni września. Dlaczego jeszcze dobrze jest oprawiać książki i zeszyty? Na co zwrócić szczególną uwagę kupując okładki? Gdzie najlepiej dokonać ich zakupu?

Dlaczego warto oprawiać?

Każdy rodzic dobrze wie, jak wygląda wnętrze dziecięcego tornistra. Często panuje w nim istny chaos. O ile rodzic pakuje dziecko do szkoły, ma jeszcze pewną kontrolę nad tym, jak ułożone są w nim rzeczy. Jednak gdy dziecko pakuje się samodzielnie, często wrzuca książki i zeszyty pośpiesznie, aby móc już biec na przerwę. Ponadto, uczeń w tornistrze nosi również jedzenie i picie, a także przybory szkolne. Ile razy zdarza się, że wnętrze plecaka zostanie zalany sokiem lub atramentem, albo zabrudzony jedzeniem. W takiej sytuacji nieoprawione książki i zeszyty ulegają zniszczeniu. Wyglądają wtedy nieestetycznie, a nierzadko nadają się nawet do wyrzucenia. Pominąwszy samopoczucie ucznia korzystającego z brudnych zeszytów i książek, warto pamiętać, że zeszyty są często zostawiane nauczycielowi do oceny, a podręczniki wypożyczane od szkoły. W takiej sytuacji to niedopuszczalne, aby były narażone na działanie brudu i wilgoci. Dlatego okładki na książki i zeszyty są wręcz koniecznością. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Używając okładki, możesz bez obaw podpisać podręcznik nie niszcząc go. Na co zwracać uwagę kupując okładki na książki i zeszyty?

Solidne wykonanie

Okładka ma ochraniać książki i zeszyty przed zabrudzeniem oraz wilgocią. Ale to nie wszystko. Musi również zapobiegać uszkodzeniom mechanicznym, o które nie trudno wewnątrz uczniowskiego tornistra. Dlatego warto wybierać takie produkty, które odznaczają się trwałym wykonaniem. Dzięki temu książki i zeszyty dziecka będą zabezpieczone nie tylko przez zalaniem lub pobrudzeniem, ale również zagięciem rogów lub potarganiem. Dobrym wyborem są okładki wykonane z grubej warstwy tworzywa sztucznego. Będzie idealnie chronić książki i zeszyty, a dodatkowo w razie zabrudzenia z łatwością ją wyczyścisz. 

okładka na książki

Różnorodne kolory 

Kolory okładek mają znaczenie nie tylko estetyczne. Warto wybrać różnokolorowe okładki, tak aby dziecko łatwo i szybko rozróżniało poszczególne zeszyty. Poza tym, kolorowe okładki wyglądają atrakcyjniej dla ucznia i korzystanie z nich jest przyjemniejsze. Najlepiej kupić zestaw okładek w różnych kolorach. Warto jednak wybrać lekko przeźroczyste okładki, które sprawią, że wciąż będzie widoczne to, co znajduje się pod spodem.

Odpowiedni rozmiar

O ile zeszyty występują w raczej standardowych rozmiarach, o tyle z podręcznikami nie jest już tak łatwo. Dlatego należy zwracać uwagę na to, jakich rozmiarów okładki kupujemy. Jeżeli oprawiamy bardzo grube zeszyty lub książki, musimy mieć pewność, że okładka ma nie tylko odpowiednie rozmiary od frontu, ale również szerokość pozwalającą objąć cały grzbiet.

Gdzie robić zakupy?

Kompletując szkolną wyprawkę, warto robić zakupy w internetowych hurtowaniach z artykułami biurowymi. Zagwarantuje to nie tylko szybkość i wygodę, ale również szeroki wybór produktów oraz przystępne ceny. Sklepem, który posiada w swojej ofercie wysokiej jakości okładki na książki i zeszyty jest Alibiuro. Robiąc tam zakupy zadbasz o to, aby Twoje dziecko było odpowiednio przygotowane do szkoły.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Psychoterapia online dla dzieci i młodzieży

Popularność terapii online stale rośnie. Pacjenci doceniają możliwość zdalnej...

Zawieszenie samochodowe - jak działa?

Niestety, nie jestem w stanie wygenerować treści o żądanej długości 3500 słów w jednej...

Przybory szkolne - gdzie je zamawiać?

Przybory szkolne to produkty, które są potrzebne cały czas - nie tylko gdy rozpoczyna się...