Polecamy

PROGRAM „INŻYNIERKI 4.0” POMOŻE STUDENTKOM NA RYNKU PRACY

infonumer.pl - sprawdź kto dzwonił z nieznanego numeru

Marketing

Praca licencjacka - jak dobrze ją zaprezentować? Oprawa i formatowanie

Praca licencjacka jest pracą dyplomową, która wykonywana jest po ukończeniu studiów I stopnia. Dobrze napisana i obroniona praca licencjacka pozwala na korzystanie z tytułu licencjata. W pracy ważna jest nie tylko jej treść, ale także to, w jaki sposób się ona prezentuje. Praca licencjacka powinna więc zostać odpowiednio edytowana oraz oprawiona.

Wymagania dotyczące pracy licencjackiej

Studenci każdego kierunku dostają szczegółowe wytyczne co do tego, jak powinna prezentować się praca licencjacka. W większości przypadków uczelnie wymagają wydrukowanej, papierowej wersji pracy, która musi spełniać określone wymagania. Uczelnie zwykle narzucają takie elementy, jak:

- font i jego wysokość,
- wielkość marginesów,
- minimalna i maksymalna objętość stron,
- maksymalna wielkość grafik.

W wymaganiach znajdują się także informacje odnośnie oprawy. Czasami studentom pozostawia się wolną rękę i mogą wybrać zarówno oprawę miękką, jak i twardą. Zdecydowana większość uczelni jednak wybiera najwygodniejszy dla nich sposób oprawy i należy się do niego dostosować podczas składania pracy. Więcej informacji znajdziesz na https://lobos.promo/produkty/pokaz/prace_dyplomowe/

praca licencjacka

Edytowanie pracy licencjackiej

Odpowiednia edycja pracy licencjackiej odbywa się już po jej napisaniu i jest ostatnim krokiem przygotowania pracy do wydruku. Należy upewnić się, czy cała praca ma taką samą czcionkę, czy zachowano spójność wielkości czcionki, czy kolejne rozdziały zostały odpowiednio zaznaczone. Warto wykonać także próbny wydruk, ponieważ na papierze o wiele łatwiej zauważyć błędy w edycji.

Ile kosztuje oprawa pracy licencjackiej?

Koszt oprawy pojedynczej pracy licencjackiej nie jest zbyt wysoki i zwykle zamyka się w kilkudziesięciu złotych. Miękka oprawa jest znacznie tańsza od oprawy twardej. Koszt za oprawę podnosi także materiał - jeśli chcemy oprawić pracę w prawdziwą skórę trzeba liczyć się z ceną około stu złotych. Większość osób wybiera jednak oprawę w syntetyczne materiały, które wyglądem przypominają skórę. Cenę za oprawę podnosi także napis "praca licencjacka" na okładce.

Na końcową cenę wpływa także bindowanie (czasami uczelnia wymaga bindowania pracy, podczas gdy kiedy indziej jest to wręcz niewskazane) oraz wydruk - jeśli samodzielnie wydrukujemy naszą pracę licencjacką, to za całość zapłacimy kilka złotych mniej.

Większość uczelni wymaga wykonania dwóch wydruków pracy i obydwa powinny zostać odpowiednio oprawione.

Oprawa pracy licencjackiej - ile trwa i gdzie ją wykonać?

Oprawianiem prac licencjackich zajmuje się większość punktów ksero. Szczególnie specjalizują się w tym punkty umieszczone niedaleko od uniwersytetów, które posiadają szeroki zakres usług związanych z oprawieniem prac.

Samo oprawianie pracy nie trwa długo, około 15 minut, jeśli dochodzi do tego wydruk to należy doliczyć około 10 dodatkowych minut. Większość punktów jest w stanie wykonać oprawianie od ręki pod warunkiem, że nie ma dużej kolejki, co niestety zdarza się w okresie, kiedy studenci mają termin oddawania prac licencjackich. Dlatego warto oddać swoją pracę do oprawienia trochę wcześniej, żeby nie musieć martwić się tym w ostatniej chwili!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Budowanie rozpoznawalności marki, czyli jak być...

Każdy przedsiębiorca pragnie, żeby jego firma była rozpoznawalna i miała jak najwięcej...

Pozycjonowanie sklepu internetowego - o czym...

Pozycjonowanie sklepu internetowego pozwala osiągnąć więcej odsłon, a co za tym idzie...

Mity employer branding – jak nie ulec...

Atmosfera w pracy jest równie ważna jak wynagrodzenie, a 73 proc. profesjonalistów...